Resmi Türk Hacker Ordusu Kuruluyor

Resmi Türk Hacker Ordusu Kuruluyor

Bilişim sektörü ile alakası olan ve siber güvenlik yolu ülke savunmasına yardımcı olmak isteyen her yaş ve eğitim seviyesinden kişiler duyuru yapıldı. İlgilenenler aşağıdaki haber içeriğinden başvuru yapabilir.

Bilgi Teknolojileri Kurumundan yapılan açıklamada, Milli güvenliğimizin bir parçası olan ulusal siber olaylara müdahale organizasyonuna katılmak isteyen gençlere BTK bünyesinde USOM’da istihdam etmek için başvuruların beklendiğini söyledi.

BTK SİBER SALDIRLARLA MÜCADE EDİYOR

Siber kapasite inşasının iki bileşeninden birinin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesindeki Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezindeki (USOM) üst düzey siber güvenlik uzmanlarının sayısının artırılması olduğunu diğer bileşenin ise kritik kurum ve kuruluşlardaki sektörel ve kurumsal Siber Olaylara Müdahale Ekiplerinin (SOME’ler) insan kaynağının sayı ve nitelik olarak geliştirilmesi  amaçlanmaktadır.

“OKULLU VE ALAYLI TÜM ADAYLARA KAPIMIZ AÇIK”

Siber güvenlik alanında tüm dünyada önemli bir uzman ihtiyacı ve açığı var. Buna karşın, ülkemizin genç ve dinamik bir potansiyeli var. Gençlerimizin teknolojiye yatkınlığı üst düzeyde. Bu potansiyeli açığa çıkarmayı hedefliyoruz. Yapmış olduğumuz çağrı ile BTK bünyesinde USOM’da çalıştırılacak üst düzey uzmanlar (beyaz şapkalı hackerlar),  siber savunmamıza sanal ortamda destek verecek  gönüllüler ve bu alanda eğitim ve kamp gibi etkinliklere dahil edilecek gençlerimizin başvurularını bekliyoruz.

BAŞVURU İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ

https://kariyer.btk.gov.tr/usom

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Oy Verebilirsiniz !
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

Mesaj Gönder
1
Merhaba, Bana WhatsApp dan Ulaşabilirsiniz !
Powered by