Meta Description (Meta Açıklama) Limiti Artıyor mu?

Son dönem de Google arama motoru üzerinde hem site sıralamalarında hem bazı sonuçlarda farklılıklar göze çarpmaya başladı. Bazı site sahipleri sitelerinin ilk sayfalardan geri düştüğünden şikayetçi olurken , kimi site sahipleri de bazı anahtar kelimelerde öne çıkamadıkları hakkında şikayetlerde bulunuyor.

Gözlemlediğim kadarıyla Google klasik seo yöntemlerini artık rafa kaldıracak hem olumlu olumsuz bazı adımlar atıyor.

Son göze çarpan değişiklik arka planda kod bölümünde kullanılan, yazı veya sayfalarda Meta Description (Meta Açıklama) alanının limiti arttırılmasıdır. Google webmaster sayfasında bununla ilgili şuan için resmi bir açıklama gelmedi ama arama sonuçlarında birçok sayfada test edip baktığımda  160 karakter olan bu sınır 300 karakter üzerine çıkmış gözüküyor.

Eğer bu değişiklik kalıcı olursa içerik açıklama bölümleri daha da öne çıkacak ve çekici – ikna edici bilgi veren sonuçlar kullanıcıları site ziyaretine yönlendirecektir. Artık Google dan gelecek resmi açıklamayı bekleyeceğiz…

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Oy Verebilirsiniz !
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

2 Yorum

  • Erhan 1 Aralık 2017 Reply

    Çok güzel bir haber bu inşallah google bununla ilgili resmi bir açıklama yapar.

  • bulut aylak 4 Aralık 2017 Reply

    Hocam Description güncellemeleri gerçekleşti sanırım. Benim birkaç anahtar kelimem bu yüzden baya gerileme yaptı. Yoast seo gibi eklentiler henüz güncelleme göndermedi ama ben yine de düzeltiyorum sayfalarımı.

Bir cevap yazın