Google Adwords ve Diğer Reklam Servisleri Değişiyor

Sem (Search Engine Marketing) yani arama motoru reklamcılığı dediğimizde;  web dünyasında ilk akla gelen ve en çok kullanılan Google Adwords ve Google DoubleClick  hizmetleri karışımıza çıkıyordu. Tabi ki bunların yanında birçok alt reklam servisi de Google ın elinde bulunuyordu. Ayrıca son birkaç yıldır Adwords başta olmak üzere birçok Google ürünün de arayüz ve sadeleştirme değişikliği yapılıyordu. Google değişimi seviyor , şimdi de sizin yeni reklam platformlarına hazırlanmanız gerekiyor 🙂

Google Adwords Neden Değişiyor ?

Google reklam platformları sorumlusu Sridhar Ramaswamy yaptığı duyuru ile reklam platformlarının değişim süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Google’ın satın aldığı ve yönettiği yeni reklam platformları ile reklamcılık uygulamalarında kafa karışıklığına yol açtığını ve yeni düzen ile sadeleşmiş bir reklamcılık servisi sunacaklarını belirtti.

Temel olarak reklam servisleri 3’e ayrılıyor. İlk olarak Google Adwords olarak bilinen platform Google Ads‘e dönüşüyor. DoubleClick  ve Google Analytics hizmetleri de Google Marketing Platfom olarak birleşiyor. Ayrıca yeni bir servis olan Google Ad Manager geliyor; bu servis ile reklam analizleri üzerine çalışmalar ve paylaşımlar yapılabilecek.

Google AdWords Ne Zaman Google Ads Oluyor ?

Google AdWords 24 Temmuz 2018’de Google Ads oluyor. Yeni Google Ads markası; Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı ve Video Ağı dahil olmak üzere kullanılabilir tüm kampanya türlerini barındıran geniş bir yelpazeyi temsil edecek.

Peki Yeni Reklam Servisi ile Neler değişiyor?

Yardım Merkezi, ürün arayüzü, fatura öğeleri ve çeşitli diğer alanlarda yeni ad ve logoyla birlikte yeni Google Ads markasını 24 Temmuz 2018’den itibaren görmeye başlayacaksınız. Hesabınıza erişmek için kullandığınız adwords.google.com URL’si ads.google.com olarak değiştirilecek ve support.google.com/adwords adresindeki Yardım Merkezi support.google.com/google-ads adresine taşınacak.

Google Ads markasındaki değişiklikler kampanyalarınızın performansını, sitede gezinme deneyiminizi veya raporlama özelliklerini etkilemeyecek.

DoubleClick Dijital Pazarlama ve Google Analytics 360 Suite markalarındaki değişiklikler de dahil olmak üzere bu değişiklik hakkında daha fazla bilgi edinmek için linklere bakabilirsiniz.

Türkçe Kaynak : https://adwords-tr.googleblog.com/2018/06/yeni-reklamcilik-markalarimz.html

Yabancı Kaynak : https://www.blog.google/technology/ads/new-advertising-brands/

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Oy Verebilirsiniz !
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

Mesaj Gönder
1
Merhaba, Bana WhatsApp dan Ulaşabilirsiniz !
Powered by