alibaba-trendyol-yatirim

Dünya Devi Alibaba E-ticaret Firması Trendyol’a Ortak Oluyor !!!

Uzun zamandır Çinli firmalar ile Türkiye arasında bazı operasyonların planlandığı , yeni yatırımların geleceği haberleri e-ticaret sektörü içerisinde konuşuluyordu.

Bugün gelen flaş bir haber ile dünya ticaret devlerinden Alibaba firması Türkiye de uzun süredir faaliyet gösteren popüler alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol.com firmasına yatırım yaptığı duyuruldu.

jack-ma-alibaba-trendyol

Alibaba.com ve Aliexpress.com başta olmak üzere toptan ve perakende birçok e-ticaret sitesinin sahibi olan firma Türkiye pazarına direk olmasa da dolaylı yoldan giriş yapmış oldu.

Yakın zamanda Amerika hükümetinin Çin firmalarına uyguladığı yasaklar sonucunda belki Türkiye için yeni anlaşmaların yolu açılmış olabilir.

Alıntı ;

“Dünyanın en büyük online ve mobil ticaret şirketi Çinli Alibaba Türkiye’ye yatırım kararı aldı. Çinli dev, Trendyol’daki mevcut finansal yatırımcıların tüm hisselerini satın alarak Trendyol’un yeni stratejik partneri oldu. Yapılan ortaklığın tutarı belirtilmezken, iki şirketten yapılan ortak açıklamada bu yatırımın Türkiye’nin bugüne kadarki en büyük internet yatırımı olduğu vurgulandı”

Kaynak : https://www.reuters.com/article/china-turkey/chinas-alibaba-decides-to-make-investment-in-turkeys-trendyol-statement-idUSL8N1TU6KY

 

 

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Oy Verebilirsiniz !
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

Mesaj Gönder
1
Merhaba, Bana WhatsApp dan Ulaşabilirsiniz !
Powered by