Dmoz Dizin Sitesi Kapanıyor !!!

Seo işi ile uğraşan herkesin yıllardır girmek için uğraştığı, kapısında yattığı ve hatta dizin listesine eklenmek için editörlerin para istediği meşhur web dizi Dmoz sitesi mart ayı itibari kapanıyor. Bu duyuru Dmoz sitesinin kendisi tarafında anons edildi ve sektörde şok etkisi yarattı 🙂

İyi haber artık bu siteye girmek için binbir takla atmak zorunda olanlar için artık böyle bir site yok. Kötü haber ise burada linkleri olanlar ve backlink diye tabir ettiğimiz etkiyi yakalamaları için, arama motorları gözünde daha iyi itibara sahip farklı dizin siteleri aramak zorundalar !

 

DMOZ olarak da bilinen Open Directory Project (ODP) ya da Türkçesiyle Açık Dizin Projesi, internetteki web sitelerinin konularına göre sınıflandırılarak ve gönüllü editörlerce incelenerek yayımlandığı bir web dizinidir. Birçok arama motoru DMOZ’daki siteleri direkt olarak izler ve özgür bir lisansla yayınlanan DMOZ verilerini kullanılır. Oldukça güvenilir bir altyapısı vardır. Yasa dışı, problemli ve kalitesiz sitelerin listelenmesine izin verilmez.

DMOZ, insanlar tarafından sınıflandırılmış Web içeriğini barındıran en geniş kapsamlı veritabanıdır. İnternet kullanıcılarından oluşan editör kadrosu, Web’deki kaynakların keşfini sağlayan kolektif beyni oluşturur. DMOZ, Web’in en büyük ve en popüler arama motorlarının ve portallarının dizin hizmetlerini güçlendirmektedir. Bunlara Netscape Search, AOL Search, Google, Lycos, HotBot, DirectHit ve daha yüzlercesi dahildir.

Kaynak  : Wikipedia

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Oy Verebilirsiniz !
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

Mesaj Gönder
1
Merhaba, Bana WhatsApp dan Ulaşabilirsiniz !
Powered by